KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Büyükşehir Belediyesi ve Üniversitemiz Arasında Engelsiz Hayat Protokolü İmzalandı.-05.03.2019

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğü ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı arasında engelleri birlikte aşmak, engelli vatandaşların engelsiz bir hayat sürmesini sağlamak, fizik tedavinin engelliler açısından önemi kapsamında yaşam alanlarının fiziksel engellerini ortadan kaldırmak, engelli kadınların ve çocuklarının sağlığını geliştirmek adına eğitimlerin verilmesi, bakım ihtiyaçlarının karşılanması, yaşamlarının kolaylaştırılması, yaşamını engelleyen unsurların araştırması amacıyla işbirliği protokolü imzalandı.

KSÜ Yönetim Kurulu Toplantı Salonunda gerçekleştirilen protokol imza törenine üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Saltalı, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Deniz Tuncel, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver Çetinkaya ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Engelliler Şube Müdürü Mehmet Fatih Akşam’ın yanı sıra üniversitemiz ve belediye personeli katıldı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından tespit edilen vatandaşlara güncel fizik tedavi yaklaşımlarını tanıtmak, uygulamak ve engelli kadınların çocuklarına sağlık eğitimi ve bakım ihtiyaçlarını karşılaması noktasında destek vermeyi hedefleyen protokol kapsamında engelli bireylerin yaşamsal faktörlerini sağlıklı olarak yerine getirmesinin sağlanması amaçlanıyor.