KSÜ Logo

KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Fakültemiz Tarafından Mesleki Yemin Töreni düzenlendi.-31.07.2023

Fakültemiz 4. sınıf öğrencileri, düzenlenen törenle meslek yeminlerini ederek mezun oldular.

KSÜ Yunus Emre Kongre ve Kültür Merkezi Sezai Karakoç Konferans Salonunda gerçekleşen törene, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Alptekin YASİM, Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Deniz Tuncel Berktaş, akademik ve idari personeller ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Alptekin YASİM, sabır ve empati gerektiren kutsal bir mesleğe ilk adımlarını atan genç hemşireleri tebrik etti.

KSÜ yönetimi olarak sağlığın hizmetleri ve sağlık eğitimine insan kaynağı, fiziki ve teknolojik altyapı yönünden her türlü desteği verdiklerini belirten Rektör YASİM, “Sağlık sektöründe önemli bir yeri olan, yoğun ve özverili çalışma gerektiren hemşirelik mesleğine ilk adımı atıyorsunuz. Böyle güzel ve kutsal bir mesleği seçtiğiniz için sizleri kutluyorum. Sizlerin bugüne gelmesinde büyük fedakârlık ve emeği olan ailelerinize ve hocalarınıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Genç mezun adaylarına “Meslek yaşamınız boyunca hocalarınız ve öğrenme süreçleriyle bağınızı koparmayın.” tavsiyelerinde bulunan Rektör YASİM konuşmasını mezun öğrencilere meslek yaşamlarında başarılar dileyerek tamamladı.

Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Deniz Tuncel Berktaş da genç mezunlara mesleklerini empati ve özveriyle yapmaları tavsiyesinde bulunarak başarılar diledi. 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden Öğretim Elemanımız Öğr. Gör. Mine AKBEN ve 11 öğrencimizi rahmetle anıyorum dedi.

Mezunlar adına ise Fakültemiz ve Hemşirelik Bölümü dönem 1. si KSÜ 2. Si Şeyma Elif Nur KEMİK bir konuşma yaptı.

Açılış konuşmalarının ardından Rektör Prof. Dr. Alptekin YASİM ve protokol üyelerince öğrencilere mezuniyet belgeleri takdim edildi.

Tören öğrencilerimizin mesleki yeminlerini etmeleri ve keplerini fırlatmalarının ardından son buldu.SAYILARLA ÜNİVERSİTEMİZ

37744

Öğrenci

98928

Mezun

1272

Akademik Personel

1256

İdari Personel

272

Aktif Program

30

Öğretim Elemanı Başına Öğrenci

157869

Kütüphane Kaynağı